Bodrum Haber

Ali Sabancı serveti ne kadar? Ali Sabancı kimin oğlu?

Yunanistan’da tatilde olan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, denizde zodyak botla kaza yaptı. Leros adası açıklarında demirli teknelerinden akşam yemeği için zodyak botla kıyıdaki bir restorana giden çift kayalıklara çarptı. Yaralanan ikili ilk olarak adadaki hastaneye kaldırıldı. Gündeme ise Ali Sabancı serveti ne kadar? sorusu düştü.

ALİ SABANCI SERVETİ NE KADAR?

Ali Sabancı’nın serveti 2022 verileri ile beraber 600 milyon dolar olarak biliniyor.

ALİ SABANCI KİMİN OĞLU?

5 Mayıs 1969 tarihinde Adana’da Şevket Sabancı’nın üçüncü çocuğu ve tek oğlu olarak dünyaya geldi

ALİ SABANCI SAĞLIK DURUMU NASIL?

Ağır yaralanan Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı daha sonra Bodrum’da bir özel hastaneye nakledildi. Burada yapılan müdahalenin ardından ağır yaralı olduğu öğrenilen Ali Sabancı İstanbul’da özel bir hastaneye sevk edildi.

VUSLAT DOĞAN SABANCI’NIN HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Vuslat Doğan Sabancı’nın ise hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenilen Vuslat Doğan Sabancı’nın aynı özel hastaneye getirileceği öğrenildi.

ÇOCUKLARI YANLARINDAYDI İDDİASI

Kaza sırasında çiftin çocukları Şevket Emrecan ve Kaan Ali de yanlarında olduğu, iki ismin kazan hemen önce denize atlayarak yara almadan kurtulduğu öne sürüldü.

ESAS HOLDİNG’DEN AÇIKLAMA

Esas Holding’den kazaya ilişkin yapılan açıklamada, “Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir.” denildi.

ALİ SABANCI KİMDİR?

Ali İsmail Sabancı, 5 Mayıs 1969 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Türk iş insanı ve Sabancı Ailesi’nin 3. kuşak üyesi. Esas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanıdır.

5 Mayıs 1969 tarihinde Adana’da Şevket Sabancı’nın üçüncü çocuğu ve tek oğlu olarak dünyaya geldi. 1987 ile 1991 yılları arasında Medford, Massachusetts, ABD’de bulunan Tufts University’de ekonomi ve siyasal bilgiler alanında eğitim aldı. 1993 yılında başladığı New York’taki Columbia University, İşletme Fakültesi’nden Uluslararası Finans dalından yüksek lisans derecesini 1995 yılında almıştır. 2017 yılı Forbes verilerine göre 650 milyon $ servetiyle Türkiye’nin en zengin 54’üncü insanı olmuştur.

ALİ SABANCI EŞİ KİMDİR?

Üniversite yıllarından tanıdığı, medya patronu Aydın Doğan’ın kızı ve Hürriyet gazetecilik yönetim kurulu başkanı olan Vuslat Doğan Sabancı ile evlendi. Çiftin, Şevket Emrecan ve Kaan Ali adlarında 2 oğulları vardır.