Ulusal Haber

Esenyurt’taki tekel bayi vahşetinde ilk ifade ortaya çıktı

Esenyurt’taki tekel bayinde yaşanan kan donduran olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Kamuoyunda infial yaratan, Batuhan Bayındır (20) ile Yunus Emre Erzen’in (24) hayatını kaybettiği, Yusuf Erzen’in (21) de yaralandığı olayın faillerinden Murat Özerbay önceki gün gözaltına alınmıştı. Dün de ilk olarak saldırganlardan Servet Özerbay yakalandı. Ardından ise şüphelilerin kaçmasına ve saklanmasına yardım ettiği öne sürülen Hüsamettin Ahmetoğlu, Vedat Erkin, Erdal Adıyaman ve Ercan Topçu gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada Tarık Özerbay ile Azat Özerbay’ın da yakalandığını açıkladı. Böylece yakalanan zanlıların sayısı 8 yükseldi.

İlk ifade ortaya çıktı

Saldırıda silahla 2 genci öldürüp bir genci yaralayan Tarık Özerbay, emniyetteki ifadesinde pişman olduğunu belirterek şunları söyledi:

‘Niyetim konuşmaktı’

“İki aile arasında demir ticareti vardı. 625 bin TL ödendi ancak geri kalan 625 bin TL’nin ödenmesi sırasında sorunlar çıktı. Ben de avukatımla icraya verdim. Türkcan Erzen WhatsApp’tan yaptığı paylaşımlarla beni çevreme karşı küçük düşürdü. Yaptığı durum paylaşımına sinirlenip konuşmak üzere adrese gittim. Niyetim konuşmaktı.

‘Pişmanım’

Dükkanda bulunan oğlundan babasını aramasını istedik ama o karşı çıkınca olay bir anda istemediğimiz boyuta ulaştı. Amacım cinayet işlemek değildi. Darp ettiğim kişi silah çekince silahla karşılık verdim. Pişmanım, böyle olmasını istemezdim.”

‘Olay kontrolden çıktı’

Ağabeyleri Tarık Özer’den önce yakalanan Murat Özer “Türkcan Erzen’in bize 700 bin lira borcu vardı. Onun için gitmiştik, bir anda olay kontrolden çıktı” dedi.

Servet Özerbay’ın da kardeşi Murat Özerbay’la benzer ifadeyi verdiği ancak alacakları olarak ileri sürdükleri paranın miktarını 500 bin lira olarak belirttiği öğrenildi.

Sabıkaları kabarık

Üç kardeşin yapılan sabıka kaydı sorgulamasında ise 42 yaşındaki Tarık Ö.’nün 1, 39 yaşındaki Murat Ö.’nün 3, 37 yaşındaki Servet Ö.’nün ise 9 ayrı suç kaydı olduğu tespit edildi.